36.jpg
Home Odkazy Filmy k zamyšlení

Srdcová sedma

Velká Británie © 1998
Originální název: Sliding Doors
Filmový žánr: Romantický, Komedie, Drama


Mladá Helen ztratila práci a když se těsně před ní zavírají posuvné dveře vozu metra, otevírá se nám pohled na to, co by se stalo, kdyby metro stihla či nestihla. Obě verze se rozbíhají jedna za druhou. V jedné Helen opustí svého nevěrného přítele a navazuje nový šťastný vztah, ve druhé se Helenin život stává čím dál víc nešťastným, nabere si dvě zaměstnání, utvrzuje se ve své bezcennosti a podporuje svého přítele při psaní románu, přestože jeho aférka stále trvá. Co by se stalo KDYBY?

Krásná ukázka toho, jak se některým osudovým událostem ve svých životech nevyhneme, jak nás život vede k tomu, co jsme si předurčili prožít.

Náhled filmu:


Vesnice

USA © 2004
Originální název: The Village
Filmový žánr: Drama

Režie: M. Night Shyamalan

Na první pohled vypadá tato vesnice z konce 19. století jako z pohádky. Vesničané zde žijí v harmonii uprostřed krásné přírody. Avšak přesto tuto pevně semknutou komunitu trápí vědomý strach z neznámých, strašlivých tvorů, kteří obývají okolní lesy a vymezují tak vesničanům hranice, které nesmí nikdo z nich překročit.Vesnice možná není tak nevinná, jak se na první pohled zdá, její bezpečnost ohrožuje neznámé zlo. Ti, o kterých se nemluví představují hrozbu, která nedovoluje nikomu z vesnice vydat se mimo její území.do lesů.k jiným lidem. do města. Navzdory varování rady starších se zvědavý a odhodlaný mladík Lucius Hunt (Joaquin Phoenix) rozhodne přijít záhadě nakloub, hranice překročit a nahlédnout do neznáma. Luciuse varuje ho nejen vůdce komunity Edward Walker, ale i Luciova matka Alice Huntová, která mu radí, at´ zůstane raději doma a uchrání se lakoty, hrabivosti a svodů, které nabízí svět za hranicemi vesnice. Luciově odvaze se vyrovná jen vnitřní síla Ivy Walkerové (Bryce Dallas Howard), krásné slepé dívky, z níž navzdory jejímu mladí vyzařuje velká vrozená moudrost. Její nebojácná povaha a schopnosti mimosmyslového vnímání jsou pro Lucia něčím, s čím se nikdy před tím nesetkal. Nejen on, ale i škodolibý Noah Percy (Adrien Brody) Ivy bezmezně obdivují, avšak v jejím srdci je místo jen pro jednoho z nich. Její láska ji nakonec zavede na nebezpečnou cestu, během které odhalí nejedno kruté tajemství. Strach ze všudypřítomného neznáma nakonec vyvrcholí chaosem ve vesnici a jen velká osobní statečnost jednoho ze členů komunity ji může zachránit. Příměří mezi vesnicí a podivnými tvory bylo narušeno ...


Aktualizováno ( Čtvrtek, 25 Duben 2013 14:12 )