13.jpg
Home Citáty Mantry a modlitby

PostHeaderIcon Mantry, modlitby

Ať tento den,
kdy žiji den za dnem předepsaným způsobem,
dokážu řídit a ovládat svoji představivost.

Ať tento den,
kdy žiji den za dnem předepsaným způsobem,
dokážu ovládat své touhy a myšlenky tak, abych se očistil.

Ať tento den
a všechny další dny dokážu udržet pozornost i myšlení pevně zaměřené na úkol,
 který mám splnit, abych dosáhl úspěchu.

Budu vždy žít život den za dnem
a řídit přitom svou představivost a myšlení.

T.Lobsang Rampa

Aktualizováno ( Pátek, 10 Červen 2011 16:02 )

 

Pokud jsou pod jednotlivýma mantrama odkazy, můžete si přehrát nebo stáhnout příslušnou mantru do svého počítače ve formátu MP3. POZOR - tyto soubory jsou trochu delší, takže pokud jste připojeni "pomalým internetem " můžete mi napsat a já vám pošlu CD. Tento článek je převzat z http://zeme.mysteria.cz
Tajemství manter neumí nikdo úplně vysvětlit. Jejich magický zvuk pomáhá léčit psychickou nerovnováhu, uvolnit mysl, zklidnit emoce a otevřít srdce. Mohou vás stimulovat, aktivovat, motivovat a omlazovat. Pomáhají vám tančit nebo spát, smát se nebo plakat, milovat nebo meditovat, změní únavnou domácí práci nebo náročné cvičení v lehkou zábavu. Mohou vám pomoci na někoho zapomenout nebo někoho najít.
Tento výběr manter zahrnuje tradiční himalájské písně, modlitby, chvalozpěvy, ukolébavky a skladby tím vším inspirované. Tyto mantry byly upraveny pro hlasy, hudební nástroje, vkus a životní rytmus Západu, ale zároveň zůstávají věrné svým Východním vzorům. Každá z nich má svůj zvláštní účel a všechny vás vybízejí, abyste se k nim přidali a sami si tak vyzkoušeli jejich účinek.
Každou mantru doprovází mýtus, který může podpořit vaši fantazii. Je jedno, jestli budete mýty chápat jako symbolické vyjádření chaotického moderního života nebo jako pohádky pro děti. Tím, že mýty personifikují lidský vývoj jako bohy se silami přesahujícími lidské možnosti, oslovují ve vás magické dítě. Nezapomeňte, že nemusíte věřit, že mýty zobrazují pravdu.
Příběh, který následuje po každém mýtu, je pravdivý a všechny přesně popisují osobní zkušenost. Mohu o nich mluvit jako o sociologických nebo psychologických studiích. Uvádím je proto, abych vás inspiroval k objevování léčivé moci manter. V našem světě zmítaném válkami nabízejí tyto mantry, mýty a příběhy možnost objevit, že pravda, stejně jako mír je ve vás.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 30 Květen 2013 11:31 )

Celý článek...