80.jpg
Home Citáty Autoři knih

PostHeaderIcon Autoři

Ernst Muldašev je typický vědec-výzkumník a celý život zasvětil bádání na poli struktur a biochemie lidských tkání s jejich následným využitím jako transplantátů v oční a plastické chirurgii. Nebyl nikdy nakloněn filozofii ani lidem se sklonem k nadpozemským myšlenkám, senzibilitě, čarodějnictví a jiným zvláštnostem. Každoročně prováděl až 400 náročných očních operací a zvykl si hodnotit výsledky vědeckých výzkumů podle jasných a konkrétních parametrů. A navíc je produktem komunistické země a byl vždy vychováván propagandou k ateizmu a uctívání Lenina, i když na komunistické ideály asi nikdy upřímně nevěřil. Nikdy ho ani nenapadlo, že by se někdy z vědeckého úhlu pohledu zabýval problémy vesmíru, antropogeneze a filozofického chápání náboženství.

Aktualizováno ( Úterý, 10 Leden 2012 20:48 )

Celý článek...

 

 

Statistiky a propaganda

V lednu roku 1981 zemřeli ve vyhnanství dvě prominentní osobnosti tibetského původu. Amala, čili "Matka Národa", která zemřela po dlouhé nemoci v Dharamsale v Indii. Tato výjimečná žena porodila celkem 16 dětí z nichž se nejvíce proslavil její syn, Jeho Svátost čtrnáctý Dalai Lama. Jejím dalším dvěma synům byl přiznán titul "tulkus" což znamená reinkarnovaný láma vysokého stupně zasvěcení. Amala jež žila v exilu byla milována celým tibetským národem a všichni velmi truchlili nad jejím odchodem.

V ten samý čas na oddělení intenzivní péče nemocnice "Foothills" v Calgary, Kanada dodýchal slavný autor a mystik známý jako Tuesday Lobsang Rampa po mnoha desetiletích zápasu se špatným zdravím. Jeho 19 knih o Tibetu a okultním umění se prodávalo po celém světě v milionových nákladech. Příznivci díla tohoto muže se nacházeli na šesti kontinentech našeho světa. Přes jeho slávu ovšem nebyly zaznamenány nějaké pocty či velebení ze strany tibetského národa. Zemřel nepovšimnutý těmi, které sám tak miloval a pro které pracoval.

Aktualizováno ( Neděle, 20 Prosinec 2009 15:18 )

Celý článek...