78.jpg
Home Citáty Kiesha Crowther alias „malá babička“

Dlouho jsem váhal, jestli tuhle informaci, která mi přišla mailem od důvěryhodného zdroje, mám zveřejnit. Nejsem zastáncem jakýchkoliv drbů, protože jsem přesvědčen, že pravda dřív nebo později vyjde sama najevo a pokud někdo "naletí", má důvod si mnoho věcí uvědomit.
Přesto jsem se rozhodl pro zveřejnění. Z duchovna se v dnešní době stal výhodný obchod a tím pádem se stal lukrativní i pro podvodníky, kterým přináší značné zisky. Vše, co se označí známkou duchovna se dobře prodává, ale nemusí to mít s duchovnem vůbec nic společného. I když...

Text je vložen tak, jak mi přišel.


Kmen mnoha barev

                                   … nebo mnoha dolarů?

 

Kiesha Crowther alias „malá babička“ si získala mnoho pozornosti a tisíce následovníků, třeba milióny dolarů a dokonce i kontraverzi za méně, než dva roky.

Nepravdivě prohlašuje být „šamankou“ z Sioux Salish  kmene.Původní severo-američtí obyvatelé a aktivisté se rozhodli ji konfrontovat a odhalit nepravdivé informace.


Hrdě o sobě tvrdí (kromě již zminěného) že je potomkem Lakotů a Salish a dcera „plnokrevné“ indiánské matky. Původně její příběh hovořil o skupině stařešinek a stařešinů jenž ji měli ´udělat´ šamankou.

Od 2010 tvrdí, že to byl jen jeden člověk - stařešina ze Salish kmene jménem Falling Feathers (Padající peří)..

Ve svých příbězích hovoří o dětství stráveném o samotě v lese a veterinářském vzdělání.

Tvrdí, že je uznávána mnoha kmeny od Nového Zelandu, přes Střední Ameriku, po USA až k Polárnímu kruhu. Při jedné návštěve Švédska dokonce  tvrdila, že je rozeznávána všemi kmeny a je jejich šamankou.

V jednom svém videu tvrdí, že je naplněním Lakotského proroctví o Bílé bizonního telátka ženy    a tak dále.

                                 Leč, žádné z těchto tvrzení není založeno na pravdě.


Ve skutečnosti se narodila jako Kiesha Rae Kreps v Sanfordu, v Coloradu bílým rodičům ze střední vrstvy. Vlastní matka a další členové její rodiny ji vyzvali, aby přestala lhát o rodinných předcích. Ve skutečnosti nikdo z její rodiny nepodporuje její trvzení.

Neexistuje záznam jména Falling Feathers jež by dokázal vůbec existenci takové muže.

Stařešinové ze Salish kmene vydali oficiální prohlášení, kde sdělují, že Kiesha není jejich ´šamankou´ a vyzvali ji, aby přestala taková tvrzení dál hlásat. S tím, že nikdo v jejich kmeni o ní ani nikdy neslyšel.


Rodině blízký zdroj uvádí, že její rodina ji nazývá „podvodnici“ a „vyspělou lhářkou.“

V USA je přes 500 kmenů a tvrzení být šamankou všech je velmi absurdní.


Nikdy nežila sama v lese, jak tvrdí, nemá ani vzdělání veterinářky

 

Poznámka: severoameričtí indiání nepoužívají jméno Sioux … toto je již zastaralý název. Dnes se používá Lakota. Druhá věc je, že Salish je zcela jiná a rozdílná kultura.


Kmen (všichni bílí) mnoha barev

Kmen mnoha barev nemá jediného aborigina ve svých „řadách.“ Kiesha tráví hodně času v Evropě a má zde mnoho věrných následovnků. Vykonává údajně native obřady, ale vlastně je prodává v rámci stovek dolarů, někdy cena dosahuje 6000 US dolarů za osobu.

Braní poplatků za jakýkoliv obřad Severo-Amerických původních obyvatel je proti jejich učení  .

Je toho hodně a další již nechám na vás. Nicméně, buďte skeptičtí k informacím, jenž vám přicházejí po internetu.


Prohlášení Salish rady starších:

„kulturní rada a rada stařešinů konfederace Salish a Kootenai kmenů  Flathead rezervace chrání nehmotné kulturní  zdroje kmenů zahrnující jazyk, písně a příběhy.

Žádný ze stařešinů těchto kmenů se nepotkal a ani netoleruje tvrzení a činy Kieshy Crowther.

Není ani jejich šaman ani nemá právo přisvojit si takový titul. Rada stařešinů CSKT Flathead rezervace ji žádá, aby okamžitě ustala v těchto nepravdivých tvrzeních, která narušují kulturní tradice.“… anglická verze prohlášení …


"The Culture and Elders Committee of the Confederated Salish and Kootenai Tribes of the Flathead Reservation protect the intangible cultural resources of the tribes including language, songs, stories etc.

"No tribal Elders or elders have met with nor do they condone the claims and actions made by Kiesha Crowther.

"She is not their 'shaman', she has no right to claim this title and the Elders and elders of of the Flathead Reservation would like her to cease and desist immediately from making such false claims that erode the traditions that members of the CSKT Culture and Elders Committee are trying to preserve."

Aktualizováno ( Pondělí, 14 Leden 2013 18:11 )