53.jpg
Home Alternativa Živá a mrtvá voda = sliny?

 

pesNemohl jsem si nevšimnout, že zde, na těchto stránkách je nejčtenějším článkem výroba živé a mrtvé vody. Ne každý je si ji schopný sám vyrobit a myslím si, že ne v každém případě je to nutné. Jsou i jiné způsoby, jak léčit kožní (a možná i jiné) problémy. Jak spousta lidí neví, třeba oparu na rtu se velmi úspěšně dá včasně zabránit potřením postiženého místa česnekem, místo toho, aby se kupovaly drahé mastičky v lékárnách. Dokonce pokud česnek použijete v okamžiku, kdy na rtu cítíte svědění, se opar ani nevytvoří.

Nicméně i tady ale platí, že pokud najdete příčinu, proč se nepříjemný opar vytvořil, budete česnek používat jen jako podpůrný prostředek, ne jako léčebný. Právě v případě oparu je nejčastější příčinou leknutí.

Před pár lety se mi na ruce vytvořil malý ekzém. Jelikož jsem stále nebyl schopen najít příčinu, zkoušel jsem různé mastičky. Bez úspěchu. A pak jsem si vzpoměl na příhodu, která se mi stala ještě na vojně.

Pracoval jsem tehdy na pomocném zemědělském hospodářství. I v té době se šetřilo, kde se dá a tak místo toho, aby se kupovalo kvalitní uhlí, koupili černý prach. Jenže to byl opravdu prach a s ním se nedalo jen tak roztopit pod kotlem. Pomáhal jsem si bezínem a musím říct, že to byl účinný prostředek. Za pár minut pod kotlem vesele hořel i černý prach. Jenže pak benzín došel... Nahradil jsem ho naftou. Neuvědomil jsem si však, že má jiné vlastnosti. A tak, když jsem si myslel, že je všechno v pořádku a díval se na to jak mi pod kotlem hoří... Nehořelo, ale viděl jsem, jak se pomalu nafta odpařuje. Opatrně jsem zavíral dvířka, přesto nafta najednou vznala. Opálilo mi to ruku a jednu stranu obličeje.

Na ošetřovně mi řekli, že tak silné popálení nezůstane bez následků a budu mít na ruce i tváři jizvu. Dobu léčení odhadli na téměř půl roku, pokud půjde všechno hladce. Nebyl jsem z toho nadšený, ale smířil jsem se s tím.

Na "farmě" jsme měli dva psy. Nemohl jsem si nevšimnout změny v jejich chování po tom, co se mi úraz stal. Kdykoli jsem jim dával misky s denním přídělem, snažili se mi ruku i obličej olízat. Ze začátku jsem je odháněl, ale někde jsem zaslech, že psí sliny dovedou léčit, tak jsem se rozhodl to vyzkoušet. Nechal jsem se tedy olízat na všech místech, kde chtěli. I na tváři, což musím přiznat nebylo někdy dvakrát příjemné.

A tak se stalo, že do dvou měsíců jsem byl úplně zdravý. Na tváři a ani na ruce nebylo znát, že jsem měl úraz. Jak říkal doktor, nechápe, že se to tak dobře hojilo a že mám obrovské štěstí. Usmál jsem se a řekl, že opravdu mám štěstí, že jsem měl v blízkosti své dva psy. Prý o tom taky slyšel...

Tak tahle příhoda mě přiměla zamyslet se, jestli jsme my, lidé a zvířata opravdu tak rozdílní. Můj názor je ten, že ne. Rozhodl jsem se to tedy vyzkoušet. Přestal jsem hledat příčinu a věnoval se léčením pouze tímto způsobem, "vlastními produkty". Výsledek byl víc než dobrý.

Co všechno jsem tím vyléčil? Kromě drobných vřídků, "ošetření" svědivých míst po bodnutí komárem a drobných spálenin i již zmiňovaný ekzém menšího rozměru, ne nepodobný lupence. Ale jestli to opravdu lupenka byla, nevím. I výše uvedenému oparu se mi podařilo zabránit ve vyrašení na povrch jen olizováním místa, které svědilo.

Už jsme takoví, že hledáme pomoc někde z vnějšího světa. Nenapadne nás hledat v sobě, ve svém vnitřním. Ale je už čas si uvědomit, že všechno vnější pochází z nás, z našeho nitra a že to, co nám děje, jen jen a jen naše. A jen my sami jsme si schopní doopravdy pomoci. Jak změnou svého myšlení a chování, tak i postojem k životu jako takovému.

Pokud se pokusíte si tímhle alternativním způsobem pomoci, věřím, že se s ostatními podělíte o své zkušenosti, jak s pozitivními, tak negativními.

AlternativaVs.cz