101.jpg
Home Alternativa Nevěra
Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Přišel z domů z práce, ostatně jako obvykle. Dneska ale cítil změnu. Nevěděl jakou, ale cítil něco, co ho přivádělo k zlosti. A byla tak velká, že měl chuť vyházet věci z bytu. Naštěstí se ovládl a neudělal to.

Uklidnil se a přemýšlel, čím ta zlost mohla být. Byl si jistý, že emoci mu probudil někdo v práci aniž by si toho byl vědom. Probíral se tedy tím, co dneska prožil. Sice pár maličkostí našel, ale to nestálo ani za zmínku. Nakonec už ho ta zlost přešla, tak nad tím mávl rukou.

Nějakou dobu měl klid, když tu zase na něj ta zlost přišla. Tentokrát byla doma i jeho žena. Lítal po bytě tam a zpátky, měl chuť se na ženu a všechny kolem vyřvat, ale neudělal to. Ted už se zmohl pouze na jednu myšlenku, proboha, kde se to ve mě vzalo a co to je?

S každým návratem ze zaměstnání teď mimo vzteku prožíval strach, jestli opět zlost přijde. Někdy byl klid, někdy ne. Tak aby neublížil rodině, potlačil to v sobě, což na nějaký čas pomohlo. Jenže pak opět... Co se v tomhle bytě může dít? Věděl i o duších, které by to mohly způsobit, nebo nějaká energie... Byl bezradný, ale opravdu nechtěl tím svou rodinu obtěžovat.

Hledal pomoc, ale nikdo mu nebyl schopen poradit. Rozhodl se proto, že půjde poprvé v životě ke kartářce. Třeba u ná nalezne odpověď. Na její otázku, proč přišel odpověděl, že se v rodině děje a neví co.

Kartářka zamíchala karty a potvrdila mu, že to, co cítí je pravda. Žena si našla milence.

Nemohl tomu uvěřit, pár dní nad tím přemýšlel. Nebyl naivní, věděl, že se to v životě stává, že se člověk zamiluje do druhého. Když se ženy zeptal, jestli někoho nemá, zapřela to. Chvíli mu to vrtalo v hlavě, je dost možné, že se karty spletly. Pak se jednoho dne rozhodl, že se pro klid duše ujistí, jestli je to pravda.

Než odešel do práce, zapnul nahrávací zařízení.

Celý netrpělivý spěchal z práce, aby si nahrávku vyslechl. Konečně bude mít jasno.

Srdce mu tepalo, když záznam spouštěl. Dlouho se nic neozývalo, až najednou... Ano, žena měla milence, dokonce člověka, od kterého by to absolutně nečekal. Opět do něj vjela tak obrovská zlost, že měl chut vyházet věci z bytu. Tak tady se bere ta zlost. Chtěl si o tom s partnerkou promluvit, ale ta pořád dokola zapírala. To ho ročílilo ještě víc.

Lítal zlostí po bytě, nakonec se uklidnil. Kdyby si to nebyl nahrál, běhal by po bytě ve zlosti možná ještě dnes aniž by našel příčinu své zlosti, nebo aby nikomu neublížil, potlačil by to v sobě, což by mohlo mít nedozírné následky na jeho organismus. Znám jeden případ, kdy manžel kvůli nevěrné manželce (o nevěře neměl ani tušení) přišel i o ledvinu. Levou, protože levá ledvina  značí problémy se ženami.

Příběh měl pokračování. Žena se ke všemu přiznala a manžel ji odpustil. Musel, protože si uvědomil, že sice své ženě nevěrný nebyl, ale jen proto, aby ji neublížil nebo proto, že měl strach že oni přijde. Dohodli se, že si dají volnost a pokud ten druhý bude něco cítit, řeknou si pravdu, protože už nemá cenu si lhát. Zjistili, že mezi nimi je tak velká láska, že nějaká "blbost" tu jejich lásku nedokáže zničit. Vždyť když někdo má rád zmrzlinu, nebudu na něj zlý, že ji má rád. Jsou to sice dvě úplně rozlišné věci, ale nejsou si až tak vzdáleny. I v tomhle případě jde jen o tělesné požitky.

Věříte že tomu tak bylo? Ne, jistě že ne, dopadlo to docela jinak.


Podobné případy se dějí denně. Není to jen o nevěře, ale třeba nám emoci může spustit něco, co není na první pohled zřejmé, třeba jen nesmyslná lež o které nevíme, ale podvědomě ji cítíme. To se potom obtížně hledá, z jakého důvodu a proč tu či onu emoci cítíme, co nám tenhle nám neznámý problém spustilo.

Pokud máme toho druhého rádi (tedy i sebe), je vhodné být nejen k němu, ale i k sobě pravdivý. To, co působí na druhého, působí i na nás. Je lepší žít s tím, že jsme udělali chybu, ze které se můžeme poučit, případně že na základě chyby přijdeme o partnera, než s tím, že na díky našemu lhaní bude mít poškozené zdraví. Myslím si, že v dnešní době lidové pravidlo “Zatloukat, zatloukat, zatloukat” by mělo být přehodnoceno z výše uvedeného důvodu.

To, co provádíme se jeví v energiích, které vysíláme kolem sebe a na které okolí reaguje. Nedivme se proto, že když v sobě máme strach, byť i potlačený, že spousta lidí bude po nás například křičet. Nebo jinak, nedivme se, že nám ostatní lidé budou chtít křikem pomoct, abychom si uvědomili, že cítíme strach (nebo jinou emoci).

Znám i další případ, kdy manžel, dokud chodil do práce od ženy utíkal. Jakmile ale zůstal doma na důchodě, každý den obviňoval svou ženu z nevěry. Z jejich života se stávalo peklo, přitom by stačilo, kdyby se žena přiznala, že mu nevěrná byla. Nebo byla třeba jen do někoho zamilovaná. Dala by mu tím možnost odpustit. Takhle muž jinou možnost nemá, proto se tak chová. Ale je docela možné, že žádná nevěra nebyla, to je potom docela jiný případ.


K napsání příběhu mě inspiroval pořad v rozhlase. Zaslechl jsem jej při jízdě autem a málem jsem se naboural, jak jsem se smál. Později jsem si na něj vzpoměl a už mi tak vtipný nepřipadl. Proč? Nedovedeme odpustit to, co sami děláme. Zde je příběh z rádia:


Manželka byla manželovi nevěrná. Manželství klapalo, milenecký vztah taky. Jednou žena dostala od milence šaty. A protože byl zámožný, šaty stály spustu peněz. Nechtěla se jich vzdát a tak přemýšlela, jak je doma “zlegalizovat”. Napadlo ji šaty uschovat v úschovní schránce na nádraží. Doma pak manželovi řekla, že našla na cestě klíč, jestli by se nestavil na nádraží a nepodíval se, jestli tam není něco důležitého, možná by tam mohl být i kontakt na majitele klíče.

Manžel přikývl. Několik dní nic neříkal, a manželka dělala, jako by na to zapoměla.

Až už to jeden den nevydržela a zeptala se muže, jestli už byl na tom nádraží. Ano, byl. A co bylo ve schránce? Ani nepřemýšlel a řekl, že tam bylo jen zkažené maso a klobásy, asi klíč ztratil někdo z vesnice, když jel na návštěvu k příbuzným.

Na to žena samozřejmě nemohla reagovat.

O to větší překvapení měla, když šla s manželem na ples. Přesně ty samé šaty měla na sobě manželka přítele, shodou okolností jejího milence!

Nakonec sama podala žádost o rozvod, protože neunesla manželovu nevěru.

Asi zapoměla, že sama byla nevěrná.

AlternativaVs.cz

Aktualizováno ( Pondělí, 14 Leden 2013 18:07 )