1.jpg
Home Alternativa Sen
Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Koupili jsme synovi k osmnáctinám auto. Tedy část peněz na to měl, my mu přidali a pomohli auto vybrat. Bylo tak trochu ve spěchu a pár závad na autě jsme přehlédli.

Nejvážnější problém byl nefunkční pás u spolujezdce. Kdyby náhodou někoho vezl a nabourali se, nefunkční pás by případnému zranění nezabránil. Nechtěl jsem být pesimistický, ale jistota je jistota.

Zkoušel jsem sehnat nový, ale nebylo to tak jednoduché. Navíc byl příliš drahý a mě se už další peníze do auta dávat nechtělo.

Tak jsem se rozhodl, že ten pás prostě opravím. Trápil jsem se s ním celé dva dny a nic. Tak jsem si dal týden pauzu a pokračoval v pokusech o zprovoznění. Opět bez výsledku. Chtěl jsem to vzdát a koupit nový. Tenhle systém jsem opravdu nebyl schopen pochopit. Ptal jsem se i automechaniků, jestli na to není nějaká finta, ale ti jen krčili rameny. Mám si objednat nový a pak to bude v pořádku. Tenhle porouchaný už nikdo nikdy nespraví....

Tak jsem se smířil s nemalou investicí. Jednou v noci, tedy spíš nad ránem se mi udála zvláštní věc. Zdálo se mi o bezpečnostním pásu. Vlastně na tom až tak nic zvláštního nebylo, měl jsem toho plnou hlavu.

Ve snu jsem opět opravoval pás. Tak jako ve skutečnosti jsem si s ním nevěděl rady, když tu najednou někdo povídá: "Tohle se dá opravit, ukážu ti jak." No jo sen, tam se mohou dít různé věci, napadlo mě. Ale hlas pokračoval: "Podívej se, jak na to. Odmontuješ tady tenhle kryt, vytáhneš tuhle pružinku a tuhle západku a bude funkční." Všechno jsem viděl, jako bych to dělal sám a hlas mě jen vedl. Tak tohle teda nemůže fungovat, ta západka tam prostě musí být, byl jsem skeptický.

Tenhle sen mě probudil. Sice jsem nevěřil, že by na něm mohlo být něco pravdivého, ale zkusím to, nic za to nedám.

Bylo hodně brzy ráno, o víkendu bych v tuto hodinu určitě nevstal.

Odělal jsem kryt jak jsem viděl v "insktruktáži", odstranil jsem západku i pružinku. Potom jsem musel zpátky namotat pružinu, která namotávala pás. Jak už jsem to měl pohromadě, s napětím jsem očekával, jestli to bude fungovat. Nefungovalo. No jasně, že jsem vůbec tomu snu věřil, mohl jsem ještě klidně spát.

Sedl jsem si a vypustil myšlenky. Najednou mi jedna myšlenka přišla. Co když mám pružinu naopak? Moc jsem tomu sice nevěřil, ale když už jsem se do opravy pustil, vyzkouším i tuhle poslední možnost.

Otočil jsem pružinu. Nebyla to lehká práce, ruce jsem měl od ní pořezané. Několikrát, když už jsem to téměř měl hotové, se uvonila a musel jsem opět začít znova. Ale už ji tam po několika hodinách mám. Namontoval jsem vše na své místo a šel si uvařit kávu. Odkládal jsem tu dobu, kdy zjistím, že práce byla marná.

Lokl jsem si doušek a zatáhl za pás. Překvapením jsem málem ani nedýchal. Že by to opravdu fungovalo? Ještě několikrát jsem to vyzkoušel a opravdu, fungovalo to tak, jak mělo.

Měl jsem z toho obrovskou radost, nejen z ušetřených peněz, ale hlavně z toho, že se mi to podařilo opravit. Ale podařilo se to opravdu mě? Nebýt onoho insktrutážního videa v mém snu, tak by se mi to jistě nepodařilo. Nenapadlo by mě, že by to mohlo fungovat bez dvou součástek, které se tvářily jako důležité. A kdo mi to vlastně ve snu radil? Tak to opravdu nevím, ale jsem za to moc vděčný.

Jak jsem se později dozvěděl, podobná věc se přihodila jednomu mému známému, takže to asi není tak vzácné. Chtěl bych se naučit vyvolávat podobné sny vědomě. Bylo by to velmi pohodlné, kdybych se jen tak dostal k informacím. Co mi v tom brání? Pravděpodobně já sám.

AlternativaVs.cz

Aktualizováno ( Pondělí, 14 Leden 2013 18:08 )