43.jpg
Home Alternativa

Občas si přečtu nějakou tu novinku na "Novinkách" na Seznamu. Učinil jsem to i dneska a neměl jsem to dělat. Lékaři si prý stěžují na zavedení EET a kvůli němu budou muset dokonce i zdražit a to i o několik stovek korun.

To mě opravdu zvedlo ze židle! Proč? Protože si našli důvod, jak si přilepšit? Nechci zacházet do spekulací, zda příjmy v hotovosti někdy vůbec zdaňovali, ale spíš mě překvapuje, jak se snaží zmanipulovat veřejnost. Nebo snad neznají možnost, jak evidovat tržby bez zbytečných dalších nákladů? Nebo jim někdo špatně radí a sami se stali obětí manipulace?

Nejsem tu od toho, abych někoho hodotil, či snad soudil. Spíš bych dal dvě rady, jak na EET vyzrát:

1) Na Vsetíně je jedna lékařka, která si za výpis ze zdravotní dokumentace neúčtuje ani korunu. Když jsem se jí ptal proč nemá žádný poplatek, tak mi řekla, že jsou tu pro pacienty a je to služba, kterou již mají v ceně. Tak jsem jí řekl, že je snad jediná v republice, jestli ne na světě. Jen pokrčila rameny.

No a vzhledem k tomu, že nepřijme částku v hotovosti, nepotřebuje ani EET a nebude s ním mít problém a další zbytečné náklady.

2) Protože sám občas musím přijmout platbu v hotovosti, která podléhá režimu EET, hledal jsem jak technický způsob, jak to co nejjednošujeji řešit pokud možno za nejpřijatelnější cenu. Přeci jen hotovostních plateb tolik opravdu nemám, abych musel hledat nějaké profesionální řešení.

Div se světe, našel jsem. Jako účetní program používám MoneyS3, který provozuje i cloudový fakturační program, iDoklad. Ten je zdarma, stačí se jen zaregistrovat a dokonce podporuje stažení dat do mého účetního programu. Stačí si v iDokladu pouze nastavit certifikáty a údaje o provozovně a je to. Tisk provádím na standartní tiskárně, kterou má snad i každý lékař v ordinaci, není tedy nutné zakoupit pokladní tiskárnu (mimochodem, dá se pořídit za nějakých 1200 Kč, stačí jen chvíli hledat na internetu).

A abych mohl přijímat platby i v "terénu", naistaloval jsem si aplikaci do svého mobilního telefonu, taktéže zdarma. Opět nastavení provozovny, pokladny a instalace certifikátů.

Internet již v mobilu mám jako balíček k hlasovým službám, případně mohu použít WIFI připojení. Nepočítám, že bych musel z mobilu tisknout účtenky, protože se dá poslat emailem. Až nastane potřeba tisku mimo kancelář, pořídím si ji.

A teď mi jen stačí na mobilu zadat částku, kterou přijímám v hotovosti, odeslat k evidenci a iDokladu provést tisk účtenky, případně požádat zákazníka o emailovou adresu pro odeslání účtenky.

V obou programech si dokonce můžu vést sklad, popřípadě nejčastěji prováděné úkony (platby) a pak mi jen stačí "vybrat a odeslat platbu".

Pro mě jednoduché a funkční řešení bez dalších investic.

 

Tak bych to zrekapituloval:

Pořízení software pro evidenci plateb iDoklad, Profiúčtenka do mobilu               - 0 Kč

Pořízení zařízení pro EET (počítač a telefon již mám)                                       - 0 Kč

Tisk účtenek (tiskárnu mám, ale není je nutné tisknout, mohou se posílat elektronicky)                                                                                            - 0 Kč

 Celkem:                                                                                                   0 Kč

 

Teď mi už jen zbývá zapřemýšlet, o kolik zvednout ceny :-).

Jak říká jeden můj příbuzný, kdo chce, hledá způsoby a kdo nechce, hledá důvody. I když v tomhle případě je to možná právě naopak...

Aktualizováno ( Sobota, 26 Srpen 2017 12:05 )

 

 

Je čas! Je čas sejmou mne z kříže, na který mě přibila církev. Byl jsem Ježíš, člověk, který přišel na Zemi ukotvit Kristovy energie. By jsem zbaven karmy, abych tohle dílo mohl vykonat. Tím, že jsem se rozhodl dobrovolně se nechat ukřižovat, jsem navěky vtiskl Kristovu energii do vědomí Země, ale i do Vašeho vědomí. Kdybych to tak tehdy neprovedl, kdo by si to téměř dva tisíce let pamatoval? Všechno má svůj hluboký význam do budoucnosti a i tenhle čin měl nést své plody až po několika tisíciletích. A ten čas nastal.

Aktualizováno ( Sobota, 04 Leden 2014 08:00 )

Celý článek...

 

 

pesNemohl jsem si nevšimnout, že zde, na těchto stránkách je nejčtenějším článkem výroba živé a mrtvé vody. Ne každý je si ji schopný sám vyrobit a myslím si, že ne v každém případě je to nutné. Jsou i jiné způsoby, jak léčit kožní (a možná i jiné) problémy. Jak spousta lidí neví, třeba oparu na rtu se velmi úspěšně dá včasně zabránit potřením postiženého místa česnekem, místo toho, aby se kupovaly drahé mastičky v lékárnách. Dokonce pokud česnek použijete v okamžiku, kdy na rtu cítíte svědění, se opar ani nevytvoří.

Nicméně i tady ale platí, že pokud najdete příčinu, proč se nepříjemný opar vytvořil, budete česnek používat jen jako podpůrný prostředek, ne jako léčebný. Právě v případě oparu je nejčastější příčinou leknutí.

Před pár lety se mi na ruce vytvořil malý ekzém. Jelikož jsem stále nebyl schopen najít příčinu, zkoušel jsem různé mastičky. Bez úspěchu. A pak jsem si vzpoměl na příhodu, která se mi stala ještě na vojně.

Celý článek...

 

...nejde o to souhlasit, jde o to se zamyslet. Neexistuje žádná šablona která platí pro každého.

Žijeme ve světě dualismu a víra má také dvě strany. Na jednu stranu může hodně pomoct, na druhou stranu omezit. Když věříš v Boha, tak vlastně věříš sama sobě, protože i Ty jsi součástí Boha, to také znamená, že když věřím v sebe, věřím v Boha. Nicméně si myslím, že je čas odložit víru a začít vědět. Protože jen vědoucí člověk je opravdu svobodný, ale víra nás může i nadále svazovat. Když něčemu věřím, tak si nechávám zadní vrátka, ale když vím, tak žádné nepotřebuju.

Aktualizováno ( Středa, 02 Říjen 2013 12:04 )

Celý článek...

 
Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Přišel z domů z práce, ostatně jako obvykle. Dneska ale cítil změnu. Nevěděl jakou, ale cítil něco, co ho přivádělo k zlosti. A byla tak velká, že měl chuť vyházet věci z bytu. Naštěstí se ovládl a neudělal to.

Uklidnil se a přemýšlel, čím ta zlost mohla být. Byl si jistý, že emoci mu probudil někdo v práci aniž by si toho byl vědom. Probíral se tedy tím, co dneska prožil. Sice pár maličkostí našel, ale to nestálo ani za zmínku. Nakonec už ho ta zlost přešla, tak nad tím mávl rukou.

Nějakou dobu měl klid, když tu zase na něj ta zlost přišla. Tentokrát byla doma i jeho žena. Lítal po bytě tam a zpátky, měl chuť se na ženu a všechny kolem vyřvat, ale neudělal to. Ted už se zmohl pouze na jednu myšlenku, proboha, kde se to ve mě vzalo a co to je?

S každým návratem ze zaměstnání teď mimo vzteku prožíval strach, jestli opět zlost přijde. Někdy byl klid, někdy ne. Tak aby neublížil rodině, potlačil to v sobě, což na nějaký čas pomohlo. Jenže pak opět... Co se v tomhle bytě může dít? Věděl i o duších, které by to mohly způsobit, nebo nějaká energie... Byl bezradný, ale opravdu nechtěl tím svou rodinu obtěžovat.

Hledal pomoc, ale nikdo mu nebyl schopen poradit. Rozhodl se proto, že půjde poprvé v životě ke kartářce. Třeba u ná nalezne odpověď. Na její otázku, proč přišel odpověděl, že se v rodině děje a neví co.

Kartářka zamíchala karty a potvrdila mu, že to, co cítí je pravda. Žena si našla milence.

Nemohl tomu uvěřit, pár dní nad tím přemýšlel. Nebyl naivní, věděl, že se to v životě stává, že se člověk zamiluje do druhého. Když se ženy zeptal, jestli někoho nemá, zapřela to. Chvíli mu to vrtalo v hlavě, je dost možné, že se karty spletly. Pak se jednoho dne rozhodl, že se pro klid duše ujistí, jestli je to pravda.

Aktualizováno ( Pondělí, 14 Leden 2013 18:07 )

Celý článek...

 
Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Koupili jsme synovi k osmnáctinám auto. Tedy část peněz na to měl, my mu přidali a pomohli auto vybrat. Bylo tak trochu ve spěchu a pár závad na autě jsme přehlédli.

Nejvážnější problém byl nefunkční pás u spolujezdce. Kdyby náhodou někoho vezl a nabourali se, nefunkční pás by případnému zranění nezabránil. Nechtěl jsem být pesimistický, ale jistota je jistota.

Zkoušel jsem sehnat nový, ale nebylo to tak jednoduché. Navíc byl příliš drahý a mě se už další peníze do auta dávat nechtělo.

Tak jsem se rozhodl, že ten pás prostě opravím. Trápil jsem se s ním celé dva dny a nic. Tak jsem si dal týden pauzu a pokračoval v pokusech o zprovoznění. Opět bez výsledku. Chtěl jsem to vzdát a koupit nový. Tenhle systém jsem opravdu nebyl schopen pochopit. Ptal jsem se i automechaniků, jestli na to není nějaká finta, ale ti jen krčili rameny. Mám si objednat nový a pak to bude v pořádku. Tenhle porouchaný už nikdo nikdy nespraví....

Aktualizováno ( Pondělí, 14 Leden 2013 18:08 )

Celý článek...

 
Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Probíral jsem se příchozími maily. Chvíli jsem se rozčiloval nad nevyžádanou poštou, která mi chodí. Dokonce jsem opět dostal mail se znetvořeným dítětem s prosbou o přeposlání co nejvíce lidem. Tento mail je pro mě tradice, chodí neustále dokola a dokola. Buď lidi zapomínají, nebo fakt nevím. Dřív jsem na něj taky reagoval a se solidaritou jsem jej rozesílal dál. Jenže potom jsem se dozvěděl, že tento mail není pravdivý a patří do kategorie hoax, tedy poplašná či vymyšlená zpráva, která se nezakládá na pravdě. Prý snad je to snad z důvodu získání co největšího počtu mailových adres, protože tyto zprávy příjemce zpravidla hromadně rozesílá dalším příjemcům, popřípadě vyvolání paniky. Ta první vyrianta by mohla být, je pravda, že někde musí získávat adresy pro posílání reklam.

Jenže to je to opravdu tak? Zamyslel jsem se nad tím, proč by si někdo dával práci s rozesíláním hoaxu, když se mu ani nemusí vrátit zpátky s dalšími adresami (tedy pokud zpráva není zavirovaná a tahle nebyla). To mi nesedí, adresy se dají získat i jinak a snadnějším způsobem. Dokonce se dají koupit i programy, které po internetu adresy sbírají.

Aktualizováno ( Středa, 02 Říjen 2013 12:03 )

Celý článek...

 

 

Přijel jsem po dlouhé době za kamarádem na návštěvu. Sliboval jsem mu to už dlouho, ale nějak nebyl čas. Vlastně mě k návštěvě přinutil jeho telefonát, že mu nějak kolabuje jeho počítač. Před časem jsem mu ho složil z komponentů, které mi doma zůstaly. Nebyl to sice super počítač, ale dost dobře fungoval. Na internet bohatě stačil, filmy taky šly dobře. Než jsem mu ho přivezl, pořádně jsem ho testoval, abych mu nedal něco, co nefunguje tak jak má.

Myslel jsem si, že mu v počítači něco odešlo a tak jsem doma posbíral několik komponentů, kterýma by to mohlo případně být.

Ale počítač fungoval, jen byl hodně pomalý. Myslel jsem si, že nějaký vir, nebo snad spam. Nic jsem nenašel ani po dvou hodinách hledání. V počítači to není, tak to je někde jinde.

 

Rozhodl jse se, že vyzkouším metodu, kterou používám sám na sobě. Nemám ji na jiném člověku ověřenou, nikomu jsem ještě o ni neřekl, abych snad nebyl za blázna. Ale na mě funguje...

Aktualizováno ( Středa, 02 Říjen 2013 12:05 )

Celý článek...

 
zdroj:http://www.bojprotiaids.czZačetl jsem se do knihy. Nevím, čím mě přitahovala, snad její název "Život mezi životy" mě lákal.
Bylo to opravdu zajímavé čtení. Psychologové zkoumali pomocí regresí minulé životy a jejich vliv na chování a zdraví člověka.
Ale vlastně tohle už znám, vím, jaké mají prožitky z minulých životů vlivy na ten současný. Sám se tím zabývám, ale z úst psychologa to zní jinak, vědečtěji. Přesto jsem se nemohl odpoutat od knihy. Co bude dál? Co mi kniha chce říct?

Regrese do minulých životů není až tak vyjímečná, jen ji nevnímáme a připisujeme ji například snům. Je těžké poznat, kdy je to jen sen a kdy regrese. I v bdělém stavu se nám může stát, že se "propadneme" do minulého života. Možná do toho patří i Deja vu, já jsem o tom přesvědčen. Jen se změnily kulisy a možná i někteří aktéři této hry, ale situace zůstala. Tím, jak se nyní zachováme, záleží, jestli ještě někdy nastane, nebo prostě zmizí.

Zaujalo mě však něco jiného. Regrese do života mezi životy, Barda.
Klienti popisovali, jak si vybírali svůj život, jak si jej plánovali a co se rozhodli prožít a na jakém základě.

Aktualizováno ( Pondělí, 14 Leden 2013 18:10 )

Celý článek...

 

Zdroj: http://www.duchovni-cesta.czPřed časem jsem dlouhou dobu cítil nepříjemný tlak břiše. Nevěděl jsem, z čeho to mám a tak vyhledal pomoc. Naštěstí jsem narazil na osobu, která mi byla schopna pomoct a shodou okolností byla má dobrá přítelkyně. Odvedla mi přivtělené duše a mě se okamžitě ulevilo od dlouholetého tlaku.
Jak sama řekla, dělá to jen za "pár korun", jsou i takoví, kteří za jednu odvedenou duši účtují tisíc korun. Zdálo se mi to moc, ale zase na druhou stranu se člověk zbaví nějakého problému...

Aktualizováno ( Středa, 02 Říjen 2013 12:05 )

Celý článek...

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL